شنبه 23 آذر 1398
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

واحدهای تولیدی از فرصت بخشش جرایم تامین اجتماعی و مالیاتی استفاده کنند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/14 13:41 بازدید: 464

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارگیلان گفت:واحدهای تولیدی از فرصت بخشش جرایم تامین اجتماعی و مالیاتی بر اساس بخشنامه های ابلاغی استفاده کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان آرش فرزام صفت در نشست مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که صبح امروز در شهرستان رودسر برگزارشد تصریح کرد: واحدهای تولیدی می توانند با پرداخت اصل بدهی از فرصت بخشش جرایم تامین اجتماعی و مالیاتی بر اساس بخشنامه های ابلاغی استفاده کنند.

وی در این نشست با تاکید بر لزوم رفع موانع موجود در حوزه سرمایه گذاری،بخش خصوصی را همراه و مکمل دولت در روند توسعه پایدار خواند و افزود: رونق اقتصاد و اشتغال در گرو حمایت از تولید و سرمایه گذاری است.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر رونق تولید ، بومی سازی صنایع و تربیت نیروی انسانی موجب می شود تا گام های بلندتری در مسیر خودکفایی ملی برداریم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان بر ضرورت اشاعه فرهنگ کار به عنوان میراث معنوی گیلان تاکید کرد و یادآور شد: آموزش های کوتاه مدت و بلند مدت برای نیروی انسانی شاغل در صنایع باید مورد توجه مدیران واحدهای تولیدی قرار گیرد.

فرزام صفت از صاحبان واحدهای تولیدی خواست تا با پرداخت اصل بدهی از فرصت بخشش جرایم تامین اجتماعی و مالیاتی بر اساس بخشنامه های ابلاغی استفاده کنند.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته در حوزه اشتغال به شهرستان رودسر،خاطرنشان کرد: در این شهرستان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در سر فصل تسهیلات روستایی پرداخت اعتبار صورت گرفته است،این در حالیست که منابعی هم از سرفصل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه برای دستگاه های صنعت معدن تجارت و جهاد کشاورزی تعیین شده است.

گفتنی است در این نشست مشکلات ۹ واحد تولیدی و صنعتی بخش خصوصی بررسی و راهکارهایی جهت رفع موانع موجود بررسی شد.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی